Sowa Marcel - klasyczne mamory

Memo dotykowe – Sowa Marcel Lilliputiens

Memo dotykowe – Sowa Marcel Lilliputiens

Deszczowa pogoda nie sprzyja długim spacerom. Ostatnio popołudnia upływają nam na budowaniu różności z klocków, zabawie z grami planszowymi i oczywiście przy wszelkich pracach plastycznych. Wśród gier jednym z naszych ulubieńców jest memo dotykowe Lilliputiens.

Obiecałam sobie już dawno, że powstawiam wpisy na temat zabawek dziecięcych. Tych ulubionych, przy których całej rodzinie dobrze spędza się czas. Tych, które najchętniej bym zdublowała, gdy tylko widzę postępujące zużycie. Poza tym mam tyle ulubionych artykułów dziecięcych, bez których nie wyobrażam sobie wyprawki dla noworodka. Tyle marek, które sprawdziłam wielokrotnie i które zasługują, by szepnąć o nich słówko.

Nadchodzi okres gorączkowego poszukiwania prezentów dla dzieci, zaczynam więc dawno planowany cykl wpisów, zaczynam go od Sowy Marcela.

Memo dotykowe
Sowa Marcel

W brzuchu Marcela znajduje się 10 par żetonów. Wszystkie pary różnią się od siebie obrazkiem oraz fakturą materiału umieszczonego na środku krążka. Gra polega na tym, że po jednym żetonie z każdej pary kładziemy na stole obrazkiem do dołu, a pozostałe żetony znajdują się w Marcelu. Gracz losuje żeton ze stołu, a następnie posługując się jedynie dotykiem stara się odnaleźć brakującą parę w brzuchu Marcela.

Bawiąc się z młodszymi dziećmi, można wybrać tylko kilka par żetonów, różniących się najbardziej strukturą materiału. Wraz z nabywaną przez dziecko wprawą dokładać kolejne pary.

Wśród elementów, z których składa się gra, znajduje się też 4-elementowe puzzle, które jest „przeszkadzajką” mającą utrudnić odnalezienie par – Marcel jest łakomczuchem i lubi jak mu coś w brzuszku zawsze zostanie.

Żetonami można tez bawić się tak, jak klasycznym memory.

Sowa Marcel - klasyczne mamory
Memory

Memo dotykowe Lilliputiens można jeszcze kupić w sklepie Bumik (i to w tańszej cenie!), z innych sklepów internetowych szybko gra się wyprzedała.

Alicja

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *