Wapno w syropie

Wapno w syropie

Myszki

Wapno w syropie

Magnolia z Myślęcinka

Magnolia

Dziecko siedzi na nocniku, a nocnik stoi na kanapie. Obok dziecka leży kot. Ojciec dziecka zbliża się w kierunku kanapy z łyżeczką i butelką wapna w syropie. Matka dziecka zaszyła się w sypialni z książką.

Co wydarzyło się dalej?

Matka słyszy płacz dziecka i krzyk męża – Ala pomóż mi! No szybko, pomóż mi kurwa! (Mąż z tych nieprzeklinających, więc groza sytuacji dotarła do mnie momentalnie).

Wypadam z sypialni i co zastaję? Jaśminka wściekła pręży się na nocniku. Marcin w dość szerokim rozkroku usiłuje odciąć drogę ucieczki i kotu i dziecku. Kot zrywa się do galopu, a na tapczanie widzę leżąca butelkę po kupionym wczoraj wapnie i wielką mokrą plamę na tapicerce. Tego, że syrop zanim znalazł się na tapicerce, miał okazję przynajmniej w części spłynąć z kociej sierści nie zdążyłam zauważyć.

Spokojnie, wszyscy żyją. Kot umyty, na kanapie nadal widoczna jest plama, ale przynajmniej sucha i nie klejąca. Wapno w syropie odkupione, córki śpią, mąż pracuje, a ja się przy herbatce i blogu odprężam.
Mieliśmy trudne organizacyjnie dwa tygodnie, bo się potomkinie pochorowały. Zamiast zachorować na zakładkę, młodsza poczekała aż starsza wyzdrowieje i dopiero wtedy słabość okazała. Ciągnęło się to jak smród po kalesonach. Zapalenie krtani potrafi rodzica utrzymać w takim napięciu, że o śnie nawet się nie myśli. Jak dobrze mieć w domu zestaw: nebulizator + salbutamol + ratownik medyczny.

Z racji swej tłustości zostałam w piątek dwukrotnie posądzona o ciążę (i to w ciągu 10 minut!). Najpierw się oczywiście najeżyłam, a potem zaczęło kiełkować podejrzenie, że może coś w tym jest. Mama przypomniała mi powiedzonko mojego ojczyma – jeśli dwie osoby mówią ci, że jesteś pijany, to idź i się połóż. Zrobiłam więc test i zamiast wyczekiwanych dwóch kresek zobaczyłam jedną, buuu. Ani w jednej, ani w drugiej ciąży nikt mnie nigdzie nie przepuścił, nie wpuścił, miejsca nie ustąpił. Może teraz przy zwiększonych gabarytach sobie odbiję?

Wapno w syropie – czytaj dalej

Pages: 1 2